Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Pozostając na niej, zgadzasz się na politykę Cookies
[close]
PREV
NEXT
  • Nasza siła tkwi w tradycji

  • Nasza siła tkwi w tradycji

  • Nasza siła tkwi w tradycji


Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o wyrażenie opinii do ostatniej propozycji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotyczącej tzw. rekompensat wodno-środowiskowych, która mówi o zmniejszeniu do 55% przewidzianej  na to działanie kwoty tj. z 92,7 mln euro do 48,5 mln euro.

Kwota ta obejmuje możliwość realizacji operacji w ramach:

Pakietu  1 –  podstawowego  –  (stawka  rekompensaty 478 zł na rok na hektar) oraz jednego z dwóch wymogów w ramach Pakietu - 2 - rozszerzonego tj. wapnowania  wapnem  palonym  (tlenkowym)  o zawartości  nie  mniejszej  niż  60%  CaO  w ilości  co  najmniej  0,5 t na hektar powierzchni ogroblowanej stawu (stawka 181 zł na rok na hektar powierzchni ogroblowanej stawów) lub utrzymania  nie  mniej  niż  50%  powierzchni  lustra wody  wolnej  od  porostu  roślinności  wynurzonej  (twardej) w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 31 lipca (stawka 124 zł na rok na hektar powierzchni ogroblowanej stawów) 

Chcielibyśmy prosić Państwa o włączenie się w sprawę i wyrażenie własnego zdania do ww. propozycji MGMiŻŚ. Przesłane przez Państwa opinie i uwagi będą pomocne przy wypracowaniu ostatecznego stanowiska Polskiego Towarzystwa Rybackiego w tej sprawie, które zostanie przedstawione m.in. Rybackiemu Sztabowi Kryzysowemu.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w tej sprawie 12 września o godz. 11.00 w Żabieńcu odbędzie się spotkanie rybaków. Prosimy Państwa o osobisty udział, a tych którzy nie będą mogli uczestniczyć o poinformowanie nas mailowo lub telefonicznie o swoim stanowisku do 10 września br.

 

 

Propozycja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotycząca

rekompensat wodno-środowiskowych

przedstawiona na spotkaniu w dniu 01 września br. w siedzibie MGMiŻŚ

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane Kontaktowe

POLSKIE TOWARZYSTWO RYBACKIE
ul. Winiarska 1, 60-654 Poznań

+48 61 842 51 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

NEWSLETTERZapisz się do naszego newslettera a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi Polskiego Towarzystwa Rybackiego.

Login Form